A A A

     Začátky vždy v 18:00 hod. 

vstupné: členové FK 80,- Kč, ostatní 100,- Kč  

  

pondělí 6. 1.

komedie Francie 115 min

 

TENKRÁT PODRUHÉ


Jakou dobu byste chtěli zažít, kdybyste měli tu možnost? Před tuto otázku je postaven Victor, když od svého syna dostane dárkový poukaz agentury, která dokáže zinscenovat jakoukoli epochu a zprostředkovat svým klientům setkání se slavnými osobnostmi dějin dle jejich přání. Zatímco jiní zákazníci se chtějí podívat na dvůr Ludvíka XVI. či povečeřet s Hitlerem, Victor touží vrátit se do nespoutaných sedmdesátých let a ještě jednou prožít první rande se svou ženou – dobu, kdy v něm dokázala vidět víc než jen nudného páprdu v pruhovaném pyžamu.

Režie: Nicolas Bedos

www.csfd.cz

 


 


pondělí 13. 1.

komedie/Raod movie Německo116 min.


25 km /hod.


Po mnohaletém odloučení a rozdílně zvolených životních cestách se dva bratři, Christian a Georg,  setkávají na pohřbu svého otce. Počáteční pěstní souboj přímo na hřbitově, pozdější vypité množstvím pálenky - to vše nakonec vede bratry k rozhodnutí. I cesta může být cíl, a tak se oba bratři vydávají na výlet, o kterém snili už jako kluci. Na výlet skrz celé Německo na stařičkých mopedech s rychlostí omezenou na 25 km/h. 

Režie: Marcus Goller

www.csfd.cz

 


 

 

pondělí 20. 1.

drama, thriller Itálie, Francie 152 min.


PRVNÍ ZRÁDCE


Osmdesátá léta v Itálii. Klany sicilské mafie mezi sebou nelítostně válčí o moc. Vláda si se situací neví rady, dokud se neobjeví první zrádce. Tommaso Buscetta udělá dosud nemyslitelné. Poruší přísahu, popíše praktiky největší mafiánské organizace Cosa Nostra a pomůže soudci Falconemu dostat stovky jejích příslušníků za mříže.

Režie: Marco Bellocchio

www.csfd.cz

 


 

pondělí 27. 1.

historické drama Francie 120 min.


PORTRÉT DÍVKY V PLAMENECH


Bretaň, Francie, rok 1760. Talentovaná malířka Marianne dostane zadání odjet do panského domu na izolovaném ostrově a namalovat tam svatební portrét Héloise – mladé dívky z bohaté rodiny, která na přání své matky právě opustila klášter, aby se provdala. Héloise domluvenému manželství vzdoruje, Marianne proto hraje roli najaté společnice. Mezi oběma dívkami postupně roste vzájemná přitažlivost umocněná blížícím se koncem svobody.

Režie: Céline Sciamma

www.csfd.cz

 


 

pondělí 3. 2.

drama Německo 118 min.


NARUŠITEL SYSTÉMU


Emotivní drama o devítileté dívce s problémovým chováním a tváří anděla. Strhující příběh dítěte, jehož matka nezvládá péči o něj a rady si nevědí ani sociální pracovníci, je dechberoucím svědectvím o neutišitelném vzteku i touze po lásce. 

Režie: Nora Figscheidt

www.csfd.cz