A A A

 

 

předprodej vstupenek na tel. čísle: 723872010, email: kinomir.opava@seznam.cz

nebo v pokladně kina vždy 1 hod. před začátkem každého představení

 čtvrtek 9. 1.  

18.00 hod.

komedie ČR 96 min.


VLASTNÍCI


Mnozí majitelé bytů to asi znají z vlastní zkušenosti. Hrdinové filmu jsou totiž jedněmi z nich, patří jim byty v jednom postarším činžovním domě a právě mají společnou schůzi, na které se musí dohromady na mnohém dohodnout a rozhodnout. Všichni se ale nakonec musí společně domluvit na správě domu, ve kterém mají své byty…
Hrají: Tereza Ramba, Vojtěch Kotek, Dagmar Havlová, Pavla Tomicová, Jiří Lábus,  ad.

Režie: Jiří Havelka

www.csfd.cz

jednotné vstupné: 130,- Kč

 


 

pátek 10. 1.

18:00 hod.


dobrodružné, životopisné drama Norsko, Švédsko, ČR 125 min.


Aby byl první, obětoval cokoliv


AMUNDSEN


Výpravný filmový portrét dobrodruha, který vyplňoval prázdná místa na mapě, dobyl jižní pól a jako první dosáhl se svými expedicemi obou pólů zeměkoule. Jaký ale ve skutečnosti byl Roald Amundsen? Celovečerní snímek Amundsen ukazuje nejen výpravy do ledových pustin a oceánů a polární lety vzducholodí, ale odhaluje i život a osobnost legendárního objevitele. Hrají: Pal Sverre Valheim, Katherine Waterson, Jonas Strand Gravli, ad  

Režie: Espen Sandberg

www.csfd.cz

    jednotné vstupné: 130,- Kč

 


 

 

sobota 11. 1. - neděle 12. 1.

denně v 15:30 hod.

česká pohádka 94 min.

 

ZAKLETÉ PÍRKO


Žily, byly tři sestry. Dvě starší protivné a ošklivé, nejmladší Aninka, milá a hezká. Udělaly si z ní služku, honily ji z práce do práce a samy jen lenošily. Jednou Aninka našla ptačí pírko. Pohladila ho, políbila a tu se před ní objevil princ Vítek, kterého do ptačí podoby zaklela uražená princezna – kouzelnice, protože odmítl vzít si ji za ženu.
Vítek s Aninkou se do sebe zamilují.      
Hrají: Anastazie Chocholatá, Lukáš Pavlásek, Marek Lambora, Petr Urban, ad.

Režie: Zděněk Troška    

www.csfd.cz

vstupné: 140,- Kč / dítě do 12 let  120,- Kč

 


 

 

čtvrtek 16. 1. - pátek 17. 1.

denně v 18:00 hod.

dokument ČR 90 min.


KAREL SVOBODA – ŠŤASTNÁ LÉTA


Život českého hitmakera Karla Svobody plní dodnes přední stránky novina je stále obestřen tajemstvím. V roce 1968 složil hit Lady Karneval, s níž Karel Gott uchvátil publikum na festivalu v brazilském Rio de Janeiru, a oba Karly znal náhle celý svět. Dařilo se mu i v soukromí, oženil se se svou přítelkyní Hanou a narodily se jim děti. Vila v Jevanech se proměnila v malý soukromý ráj, kam to měli jeho nejbližší přátelé Gott a Štaidl coby kamenem dohodil. Ale jaký byl Karel Svoboda v soukromí? Diváci poprvé uvidí i soukromé archivní záběry

www.csfd.cz

  jednotné vstupné 130,- Kč

 


 

 


sobota 18. 1. 

15:30


rodinná dobrodružná komedie USA v českém znění 106 min.


DOLITTLE


Doktor Dolittle byl tak výjimečný, že byl osobním lékařem anglické královny Viktorie. Jenže to bývávalo. Ted´je v ústraní, obklopený smečkou zvířecích přátel, s nimiž si rozumí lépe než s lidmi. Jenže ho povolají ke královně, kterou sklátila smrtelně nebezpečná choroba. A protože lék proti téhle nemoci se nalézá pouze na mýty opředeném exotickém ostrově, musí se Dolittle vydat na velmi dobrodružnou plavbu do neznáma. Samozřejmě v doprovodu svých přátel, mezi nimiž je i ustrašená gorila, praštěná husa, cynický pštros, optimistický lední medvěd nebo neuvěřitelně chytrý papoušek. 
Hrají: Robert Downey Jr.,Rami Malek, Emma Thompson, ad.

Režie: Stephen Gaghan  

www.csfd.cz

  jednotné vstupné: 130,- Kč

 


 


čtvrtek 23. 1. - pátek 24. 1.

denně v 18:00 hod.


komedie/parodie ČR 95 min.


PŘÍPAD MRTVÉHO NEBOŽTÍKA


Komedie, která si utahuje z kriminálek, jichž jsou dnes plné televizní obrazovky. Film využívá klišé kriminálního žánru, a tak se děj, který divák zná už z milionu žánrových snímků z policejního prostředí, stal podhoubím pro slovní humor a do absurdna gradující situace. Na scéně se objevuje major Prubner , jeho nová kolegyně Skálová a detektivové Rorýs   s Dymákem. Jejich úkol je jasný – vyšetřit vraždu Starablažkové.
Hrají: David Novotný, Hana Vagnerová,Martin Pechlát, Miroslav Táborský, ad.

Režie: Miloslav Šmídmajer   

www.csfd.cz

jednotné vstupné: 130,- Kč

 


 

 

sobota 25. 1.

15:30 hod.

animovaná dobrodružná pohádka 90min.


TROLLOVÉ A KOUZELNÝ LES


Odpradávna leží kdesi v hlubokých lesích království trollů. Nikdo z nich nežere děti, ani nedrtí kameny. Mimo dosah a zájem lidí si v přítmí a stínu užívají spokojeného života a veselí pod vládou krále Gromma. Někdo má jednu hlavu, někdo dvě a někdo tři hlavy, někdo je trochu kouzelný a jiný vůbec, z někoho jde trochu hrůza, když se špatně vyspí, někdo už začíná věkem kamenět. Kryjí se před sluncem a dobře se baví.

Režie: Kevin Munroe   

www.csfd.cz

  vstupné 140,-Kč / 120,- Kč

 


 

 

čtvrtek 30. 1.

18:00 hod.


PŘÍLIŠ OSOBNÍ ZNÁMOST


Tři ženy. Tři podoby lásky. Tři příběhy radosti i bolesti, štěstí i smutku…
Natálie je šťastná svobodná třicátnice se skvělou kariérou a nejlepší kamarádkou Simonou,které se právě obrátil život vzhůru nohama a  po rozvodu se snaží vyrovnat s tím, že její jedenáctiletý syn odchází žít k otci. Tuhle pachuť zažene seznámením s výstředním Viktorem, pro kterého se stává múzou. Viktor je však posedlý nejen Simonou, ale i sexem,což zpočátku vypadá jako vysněný ráj…I Natáliin život nabírá nový směr. Když potká okouzlujícího podnikatele, vdovce Marka. Jejich soužití je téměř idylické až na to, že jejich vztah je pod drobnohledem Markovy tchyně Evy, která byla zvyklá pomáhat s výchovou vnučky.
Hrají: Petra Hřebíčková, Tatiana Dyková, Eliška Balzerová, Marian Mitaš, ad.

Režie: Marta Ferencová   

www.csfd.cz

   jednotné vstupné: 130,- Kč